Почетна / Спорт / Подготвени за врвни резултати

Подготвени за врвни резултати

Денеска една група каратисти- кадети, младинци и помлади сениори заминаа на ЕП во Данска. Нема меѓу овие каратисти од Штип. Но, затоа сениорите продолжуваат со интензивните подготовки за Премиер лигата во Дубаи.Се организираат викенд подготовки.
„Во Дубаи на 13 – ти февруари ќе патуваат петмина каратисти- Емил Павлов, Жарко Арсовски, Берат Јакупи, Петар Заборски, Наташа Стефановска и Поликсенија Јовановска. Од нив очекувам добри резултати.Континуирано продолжуваат тренинзите и сметам дека сите каратисти покажуваат знаци дека во Дубаи можат да постигнат одлични резултати. И оваа Премиер лига на каратистите им донесува бодови за исполнување норми за ЛОИ во Токио 2020 година…“- изјави селекторот Сашко Арсовски.

Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бронзен медал за Никола Нацев

Кик боксерот на штипскиот клуб “Гладијатор“, Никола Нацев, и од штотуку завршеното балканско првенство се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *