Почетна / Избор на Уредникот / Полициски бележник

Полициски бележник

На 07.02.2021 во 21.15 часот во Полициската станица Штип, К.К.(18) од Штип, пријавил дека околу 20.50 часот на ул.„Сутјеска“ во Штип, неколу непознати лица, со закана со остар предмет му одзеле пари. Се работи на расчистување на случајот.

На 07.02.2021 во 23.00 часот во Полициската станица Штип, 35 – годишна жена пријавила дека околу 21.40 часот во дворот од семејната куќа во Штип, по претходна расправија била физички нападната од нејзиниот вонбрачен сопруг В.Ј.(43) од Штип. По комплетирање на случајот против В.Ј. ќе биде поднесена соодветена пријава.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *