Почетна / Црна хроника / Полициски бележник

Полициски бележник

Во текот на изминатиот викенд, според статистиката на МВР, за периодот  (17/18/19/20.07) на ниво на СВР Штип по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирарни се 60 прекршоци.

 

На 19.07.2020 во 15.15 часот од страна на полициски службеници бил приведен О.M.(23) од Штип, затоа што околу 15.00 часот пред трговскиот центар на ул.„Маршал Тито“  во Штип, при преземање на службени дејствија, агресивно се однесувал кон полициските службеници. По комплетирање на случајот против О.M. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полициски бележник

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, за периодот  (02/03.02.2021) на ниво на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *