Почетна / Црна хроника / Полициски бележник

Полициски бележник

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, за периодот (15/16.12) на ниво на СВР Штип, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 52 прекршоци.
Во текот на изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Штип од Државниот санитарен и здравствен инспекторат на 109 лица им биле издадени решенија за изолација, а контрола им била извршена на 1075 лица со вакви решенија.

На 15.12.2020 околу 21.40 часот на магистралниот пат Штип – Кочани на излез од с.Крупиште, патничко моторно возило „форд ескорд“ со скопски регистарски ознаки управувано од Г.К.(41) од с.Уларци, Чешиново – Облешево излетал надвор од патот. Во незгодата возачот Г.К. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничката болница Штип. Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа на СВР Штип.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полициски бележник

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, за периодот  (02/03.02.2021) на ниво на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *