Почетна / Црна хроника / Полициски биланс

Полициски биланс

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, за периодот  (20/21.07.2020 ) на ниво на СВР Штип по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирарни се 49 прекршоци.

 

На 20.07.2020 во Полициската станица Штип бил приведен М.В.(29) од с.Баница, струмичко, затоа што околу 19.00 часот на бул. „ЈНА“  во Штип , агресивно се однесувал кон полициски службеници, кои вршеле службени дејствија. По целосно расчистување на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

На 20.07.2020 во 13.30 часот во Полициската станица Штип, Д.З.(67) од Штип пријавила дека на ул.„Панче Караѓозов“ во Штип нејзината 46 – годишна ќерка била касната од куче скитник.

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полициски бележник

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, за периодот  (02/03.02.2021) на ниво на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *