Почетна / Спорт / Последни контролни натпревари

Последни контролни натпревари

Утре, ќе се играат последните фудбалски  тест натпревари пред новата првенствена сезона. Брегалница и Кит-го ќе одиграат пријателски средби. Интересно, првпат сезонава во Штип, Брегалница , наместо во вечерен термин, ќе игра во термин кога почнуваат и сите натпревари идната сабота, во 17 часот, за прилагодување на спарното време. Утре во Штип гостува Осогово. НА 22 август, во првото коло на Втората лига, исток, игра со Саса во Македонска Каменица.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *