Почетна / Балкан / Почина нашиот драг Вучиќ- некролог,но лажен

Почина нашиот драг Вучиќ- некролог,но лажен

Секојдневните напади врз претседателот на Србија Александар Вучиќ и неговото семејство не престануваат.

Србија вчера беше згрозена од коментари кои се појавија на официјалната страна Твитер на претседателот на која објавил за важноста на кинеската инвестиција во Србија.

На овој пост на претседателот Вуќиќ одговорил корисник под псевдоним “Александризам“ и упатил опасни закани по децата на Вучиќ во кои бараат см*т за неговиот постар син Данило и сил*вање на ќерката Милица.

Но ова не е се. Уследило нешто уште по страшно.

На Фејсбук осамнал “некролог“ за претседателот на Србија.

Почина нашиот Вучиќ… Драг наш Вучиќ, ангелите вечно нека те чуваат во фосфорно езеро… пишува на морбидниот некролог.

Кои се, и дали постои било какви граници на човечност, и колкава е хајката на претседателот Вучиќ и неговото семејство, која во најмала рака е психопатска, останува да се види.

Инаку во секоја држава, за вакво однесување и било каква закана упатена на претседателот на земјата, следува моментално апсење

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Отпатува“ – Милан Лане Гутовиќ, алијас Шојиќ.

По краткотрајно боледување , овој свет го напушти и отпатува со својата “бела лаѓа“ познатиот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *