Почетна / Занимливости / По грешка ослепени.

По грешка ослепени.

Српските пејачи Дејан и Саша Мартиќ (41) родени се во Дрвар како здрави момчиња, меѓутоа, поради туѓа грешка останале слепи, пренесува Дневни аваз.

Родени се прерано, па татко им Зоран и мајка им Драгица морале да ги остават неколку дена во инкубатор.

Невниманието на медицинската сестра наводно е причината поради која тие останале слепи. Од неутврдени причини двете бебиња за само неколку дена по раѓањето ослепеле.

Дејан и Саша Веќе неколку години се меѓу најпопуларните пејачи во регионот.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *