Почетна / Македонија / По 20 години добивме морбили

По 20 години добивме морбили

На инфективното одделение при клиничката болница во Штип, се донесени на лекување заболени од морбили, едно дете и возрасна жена.Детето морбилите ги добило  одејќи на лекувања  во Скопје.Возрасната жена пак е од Кочани и работела во здравствена установа.Инаку ова е прв случај на морбили по 20 години во Штип

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *