Почетна / Избор на Уредникот / По 26 години ѕвезди ќе се натпреваруваат на Макфест

По 26 години ѕвезди ќе се натпреваруваат на Макфест

Следниот викенд во Штип се одржува најквалитетната забавно музичк манифестација Фестивалот на забавни мелодии “Макфест“.

Ова ќе биде 34 негово издание.ПО 26 години на Макфест ќе учествуваат големи балкански ѕвезди.Мислиме на вистински ѕвезди  кои ќе учествуваат не во шоу програма туку во натпреварчкиот дел на Фестивалот и плус ќе пеат на македонски јазик.

Овој пат на иницијатива на познатиот македонски автор и продуцент Тоше Поп Симонов, на Макфест ќе настапат “фрајле“. Овој женски квартет се вистински ѕвезди на балканот, и на Макфест ќе настапат втората вечер на 11-ти октомври со композицијатана Тоше ПопСимонов со наслов “Не и верувај“.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *