Почетна / Занимливости / Премиера на “Примка“ во Дом на млади

Премиера на “Примка“ во Дом на млади

Во продукција на Дом на млади и Заедницата на Хрватите во Македонија, в четврток на 23-ти мај, премиерно ќе биде изведена театарската претстава “Примка“.Претставата е работена според драмскиот текст “Случки во такси“, на Трајче Кацаров, кој воедно е и режисер на претставата.Во неа улогите ги толкуваат :Росана Бадев, Трајче Јованов и Дијана Кузмановска.Дизјан , светло и избор на музика Тоше Ристов.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Започнува “Астибо џез фестивал“

Во организација на Дом на млади , утре и задутре ќе се одржи ревијата на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *