Почетна / Избор на Уредникот / Претекнување на животот.

Претекнување на животот.

Секторот за внатрешни работи Штип вчера во периодот од 15 до  20 часот спроведе засилена акциска контрола на возачи кои вршат непрописно престигнување.

Портпаролот на СВР Штип Гордана Панајотова информира дека 16 возачи извршиле непрописно престигнување. Од кои четири на подрачјето на Полициска станица Кочани, три на ПС Пробиштип, пет на ПС Виница и четири на ПС Делчево. Санкционирани се и 29 останати прекршоци.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *