Почетна / Занимливости / “Примка“ се играше во Св. Николе

“Примка“ се играше во Св. Николе

Драмско студио при Дом на млади , денеска гостува во Св.Николе, и таму  ја одигра претставата “Примка“ од Трајче Кацаров, во која играат Росана Бадева, Дијана Кузманова и Трајче Јованов, музиката и дизајнот се на Тоше Ристов.Публиката со внимание ја проследи сатирата, и со оваации ги испрати актерите.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *