Радио Штип
Спорт

Продавањето на Роналдо беше историска грешка на Реал

Шпанска “Марка “ објави интересен текст посветен на фантастичнио Кристијано Роналдо.На реванш натпреварот против Атлетико , апсолутен јунак беше Роналдо со три гола, и така ја надомести разликата од Мадрид.Новинарот на “Марка“ Хесус Санчез, со одличнче коментар му одаде признание за Роналдо.Имено во овој весник осамна текст “Роналдо вреди милијарда“.Па Хесус се прашува како е можно Реал таков играч да го пушти за само 100 милиони евра.

“Да, глупо е да се негира…ИМаше турболанеции тие девет години, имаше моменти падни –стани.Односот беше нарудшен.Финалето во Киев беше пресудно.Роналдо по 13 освоени титули со Реал, изрази желба да си замине.Но…Реал никогаш не смееше да го пушти Роналдо да си замине, тој беше фудбалер со активен договор, најдобар стрелец во историјата на клубот, и креатор на последните четири титули, првак на Еврпа.Реал попушти и го продаде за сто милиони.Флорентино попушти во неговата желба да си оди , бидејќи не сакаа повеќе да има притисок.Меѓутоа видовме дека Роналдо нема цена, тоа беше историска грешка“ пиша Санчез.

Слични Новости

Муамед Сејдини, бил осуден на затворска казна

trajce jovanov

Одбојкарски обврски за интернационалниот судија Никола Мицевски

trajce jovanov

ФФМ не ја ферма државата

trajce jovanov

Leave a Comment