Почетна / Македонија / Продолжен празничен викенд

Продолжен празничен викенд

Првиот ден на Курбан Бајрам 31 јули (петок) е неработен ден за граѓаните од муслиманската вероисповед, соопшти Министерството за труд и социјална политика.2 август,  Денот на Републиката, оваа година паѓа во недела, па затоа се префрла неработниот ден во понеделник и со тоа добиваме продолжен викенд.Овој месец ќе имаме уште еден продолжен викенд, бидејќи празникот Голема богородица паѓа во петок.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Симулација-вакцинација

Клиничката болница од Штип, како носител на масовната вакцинација на населението од Источна Македонија во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *