Почетна / Занимливости / Промоција:Како станав Амадеус.

Промоција:Како станав Амадеус.

Романот „Како станав Амадеус“ од авторот Трајче Кацаров денеска доживеа промоција во цветната читална на Градската библиотека во Прилеп.

На денешната промоција дебата, авторот Кацаров говореше за својата авторска инспирација, за содржината на романот, којшто има автобиографски елементи, низ неговиот престој во ЈНА, во време на поранешна СФРЈ …

Во присуство на истакнати културни работници, новинари, писатели, љубители на пишаниот збор, но и ученици од Гимназијата Мирче Ацев во присуство на своите професори говореа за потребата од книжевна критика, активна промотивна улога на издавачките куќи, поголем медиумски простор за промоција на делата на македонските автори, и поголема застапеност на македонските автори во образованието …

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Наместо облека, носи маска!!!

Ниту попладневната бура со грмотевици не ја спречила огромната група голи луѓе да учествуваат на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *