Почетна / Занимливости / Промоција на “штипскиот“ филм “Господ постои името и е Петрунија“

Промоција на “штипскиот“ филм “Господ постои името и е Петрунија“

„Господ постои името и е Петрунија“ премиерно и во Штип. Филмот кој собра повеќе награди, меѓу кои и две на престижниот филмски феситвал во Берлин, конечно ќе може да го види и штипската публика: Премиерата „Господ постои името и е Петрунија“во Штип е закажана за во сабота  и тоа во два термина во 18.00 и 20.00 часот, во Домот на културата, а влезниците по цена од 100 денари се пуштени во продажба.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Започнува “Астибо џез фестивал“

Во организација на Дом на млади , утре и задутре ќе се одржи ревијата на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *