Почетна / Црна хроника / Радовишанец настрада кај Кучичино

Радовишанец настрада кај Кучичино

На магистралниот пат Штип-Кочани, во близина на крстосница за с.Кучичино, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „фолксваген поло“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од С.З.(71) од Радовиш и патничко возило „форд фокус“, со штипски регистарски ознаки, управувано од Н.Р.(29) од Штип. С.З. починал на местото на незгодата, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош, додека Н.Р. се здобил со повреди и бил пренесен во Здравствена установа Кочани.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полициски бележник

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, за периодот  (02/03.02.2021) на ниво на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *