Почетна / Спорт / Редат само успеси младите борачи на “Олимпија“

Редат само успеси младите борачи на “Олимпија“

Медалоносците на боречкиот клуб Олимпија  беа примени од градоначалникот Благој Бочварски.Таму беа носителите на Златни медали од турнирот во Белград:Давид Јанакиевски, Дарко Коцев, Андреа Нисева, Леон Стојанов и Петар Тодев.

Сребрени медали:Кирил Сичков и Давид Миленковски
Бронзени медали:Благој Спасов, Кире Малчев и Даниел Манов.
Покрај златниот медал, Андреа Нисева го доби пехарот за најперспективна млада натпреварувачка на турнирот !

Борачите на “Олимпија“, и на меѓународен турнир, овојпат во Косово на турнирот „Ментаз Алајбегу“ на кој што освоија 4 медали (2 златни и 2 бронзени).
Медалите ги освоија:
1. место Андреа Нисева 39 кг.
1. место Кирил Сичков 85 кг.
3. место Давид Миленовски 52 кг.
3. место Вирџил Османов 57 кг.
Пехарот за најодбар техничар и најдобар странски борач и припадна на Андреа Нисева.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *