Почетна / Избор на Уредникот / Рекордно брза реконструкција на “Личка“.

Рекордно брза реконструкција на “Личка“.

Улицата “Личка“ во Штип доживеа рекордно брза реконструкција на водоводната мрежа.По едно шеесетина години не чепкање во истата Јавното претпријатие Исар за шест дена целосно ја смени водоводната мрежа во должина од 260 метри , за што се потрошени 1.5 милиони денари .Откако Исар го заврши својот дел од работата, сега е фазата на чистење и грење на асфалтот и поставување на нов асфалтен слој.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *