Почетна / Спорт / Роналдо контра земјината тежа.

Роналдо контра земјината тежа.

Кристијано Роналдо му помогна на Јувентус да дојде до нови три бода, со неверојатен погодок ги постави конечните 2-1 на дуелот против Сампдорија.

Португалецот буквално леташе, италијанците по завршување на мечот излегоа со детали, скокна 71 см, додека пак во моментот кога топката ја удри со глава се најде на вистина на 256 см.

„Навистина го направив тоа? Не знаев“, рече по мечот Роналдо за кого зборува целиот свет по овој погодок.

„Беше одличен гол, но најважно е што беше важен за победа на мојот тим. Задоволен сум од резултатот, игравме против опасен противник“.

Роналдо имаше лесна повреда минатиот месец, причина поради која Маурицио Сари двапати го замени по што пак предизвика непријатности.

Првиот трофеј може да го освои во недела во Суперкупот против Лацио.
„Тоа е финале, шансите се 50:50“, рече Роналдо.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бронзен медал за Никола Нацев

Кик боксерот на штипскиот клуб “Гладијатор“, Никола Нацев, и од штотуку завршеното балканско првенство се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *