Радио Штип
Црна хроника

Рудар од Радовиш го усмрти струја.

Вработен во рудник во Радовиш вчера починал од струен удар додека изведувал работи на трафостаница, информираат од МВР.

Во полициската станица Радовиш од Итна медицинска помош вчера, во 14:20 часот било пријавено дека вработен во рудник во Радовиш А.Р. (59) од село Воиславци, додека изведувал работи на трафостаница го удрил струен удар, по што починал.

Увид на местото извршиле јавен обвинител, трудов инспектор, инспектори од Државен инспекторат за електрика и опрема во рударството и екипа на Полициската станица Радовиш. По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција.

Се работи на расчистување на случајот, се наведува во соопштението од МВР.

Слични Новости

Спасовски тврди дека трговија со органи во Македонија непостои.

trajce jovanov

Автобусот на смртта, си зеде уште еден живот

trajce jovanov

Плинска боца експлидираше во Тработивиште

trajce jovanov

Leave a Comment