Почетна / Балкан / Селфиманија го зафати Бојко Борисов

Селфиманија го зафати Бојко Борисов

Со низа свечености во главниот град на Бугарија денес се чествува Денот на Храброста и бугарската армија.

Богата програма заедно со армијата предизвика голема еуфорија кај присутните граѓани на плоштадот во Софија, но највпечатливи беа селфињата кои ги правеа присутните со премиерот Бојко Борисов, пренесуваат бугарските медиуми.

Веднаш по завршувањето на официјалната програма десетици Бугари го опколиле Борисов и побарале од него селфи. „Среќен Ден на храброста и празник на Бугарската армија! Ги поздравувам сите достојни Бугари за службата кон татковината, на сите храбри момци и девојки, кои ги чуваат небото, морето и нашите граници“, напиша премиерот на Фејсбук.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Словенија зимата пристигна во лето?!!!

Снегот на Балканот оваа година пристигна порано. Во текот на вчерашниот ден, поради спуштање на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *