Почетна / Балкан / Сета српска естрада на комеморација на Шабан Шаулиќ

Сета српска естрада на комеморација на Шабан Шаулиќ

Семејството на починатиот српски пејач Шабан Шаулиќ заедно со голем број пријатели и колеги на кралот на народната музика денеска пристигнаа во Општината на град Белград, каде што ќе се одржи комеморацијата.На комеморацијата се појавија сопругата на Шабан, со ќерките Илда и Санела, зетовите Бојан Вучковиќ и Бате Мирковиќ, внукот Лука Аџиќ. Семејството беше проидружено од пријателите, кумовите и членовите на поширокот семејство.На комеморацијата стигнаа голем број српски музички ѕвезди меѓу кои и Цеца Ражнатовиќ, со нејзината сестра Лидија Оцоколиќ, Гоца Божиновска, Драгана Мирковиќ, Зорица Брунцлик, Кемиш, Жељко Јоксимовиќ, Сашо Поповиќ, Ана Бекута, Дамир Хандановиќ, Неда Украден и други.Меѓу присутните беше и  најголемата политичка певаљка, на времена работа какоминистерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Словенија зимата пристигна во лето?!!!

Снегот на Балканот оваа година пристигна порано. Во текот на вчерашниот ден, поради спуштање на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *