Почетна / Бизнис / Сеуште нема воз на релација Скопје-Кочани и обратно

Сеуште нема воз на релација Скопје-Кочани и обратно

Жителите на кочанскиот регион реагираат што веќе две недели не е во функција патничкиот воз на релацијата Кочани – Скопје и обратно, поради што се оневозможени безбедно и евтино да патуваат со железнички транспорт.По инцидентот што се случи на 22 јули, кога патничкиот воз излета од шините при влегување во железничката станица „Јане Сандански“ кај Скопје, линијата е во прекин.Патниците од Кочани, Штип и од околните населени места, кои често користат железнички транспорт, биле информирани дека додека траат поправките на оштетувањата на возот, линијата привремено ќе биде во прекин.Воз нема , вработени за плата има.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *