Почетна / Инфо / Се бара правично судење за тепачите…

Се бара правично судење за тепачите…

Коалицијата “Сите за правично судење “ бара фер услови за двајцата обвинети од најпознатото штипско насилство. Со со создадената  слика од видеото, но и оди расположението на  јавноста, двајцата обвинети се однапред осудени во оваа фаза од постапката, сметаат во “Сите за правично судење.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *