Почетна / Избор на Уредникот / Се гради патот Штип – Радовиш.

Се гради патот Штип – Радовиш.

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски заедно со претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски и министерот за транспорт и врски, Горан Сугаревски извршија увид во изградбата на експресниот пат Штип-Радовиш..Констатирано е дека изградбата тече интензивно и првата фаза ќе биде завршена предвреме.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *