Почетна / Спорт / Симоне Инзаги тренер на Јувентус?

Симоне Инзаги тренер на Јувентус?

Локал во Сан Франциско го нуди најскапото кафе на светот, кое чини 75 долари. „Клеч кофи“ вели дека „Elida Geisha Natural 803“ е најскапо кафе на светот, а тајната е во називот: 803 се однесува на 803-те долари кои биле платени за половина килограм зрна кафе.

Кафето било ставено на аукција откако победило на кафе-натпреварот „Најдоброто од Панама“. Вкупно биле достапни само 45 килограми и со тоа настанала „војна“ во наддавањето. Кафето завршило кај наддавачи од Јапонија, Кина и од Тајван, како и кај една американска компанија.

Компанијата од Калифорнија успеа да обезбеди 4,5 килограми од „Elida Geisha Natural“ и сега го продава по цена од 75 долари за шолја кафе. Но, купувањето не е така едноставно. Прво мора да се направи преднарачка за дегустирање во кафулето во Сан Франциско.

Според интернет-страницата на „Клеч“, кафето има цветна нота и луѓето најчесто детектираат вкусови на јагода, малина и боровинка.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бронзен медал за Никола Нацев

Кик боксерот на штипскиот клуб “Гладијатор“, Никола Нацев, и од штотуку завршеното балканско првенство се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *