Почетна / Избор на Уредникот / Синдикатот тврди, на работници не им се исплаќаат 14.500 денари

Синдикатот тврди, на работници не им се исплаќаат 14.500 денари

Сојузот на синдикатите на Македонија ја извести јавноста дека дел од работодавачите не ја исплаќале паричната помош од државата од 14.500 денари.Синдикатот  ги извести надлежните институции Министерството за финансии и Управата за јавни приходи за овие малверзации со парите од државата.Доставена е листа на фирмите кои сеуште не извршиле уплата кон работниците на овие пари.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *