Почетна / Спорт / Слога (Виница) и Росоман се новите конкуренти на Брегалница

Слога (Виница) и Росоман се новите конкуренти на Брегалница

Екипите на Слога од Виница и Росоман  од Росоман се новите членови на Втората фудбалска лига исток.За двете екипи “работа“ ја заврши екипата  “Питу Гули“ од Крушево која се откажа од учество во Втората лига.Со една ваква состојба на Фудбалската федерација и олекна и кажа дека и Слога и Росоман се новите конкуренти на Брегалница од Штип во новата фудбалска сезона.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *