Радио Штип
Црна хроника

Снаата, нападната од свекорот

По вербална расправија меѓу нејзиниот сопруг и нејзиниот свекор, В.П. од селото Чанаклија, Општина Василево, вчера била физички нападната од свекорот по што паднала по скали и се здобила со тешки телесни повреди, соопштија денес од СВР Струмица.

Свекорот А.П. (68), полицијата го лишила од слобода и е задржан во Полициската станица во Струмица.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот

Слични Новости

Зошто сите криминалци го имитираат Груевски?

trajce jovanov

Петмина повредени во сообраќајна кај Кочани

trajce jovanov

Дете видело апчиња од мајка му и ги испило

trajce jovanov

Leave a Comment