Почетна / Црна хроника / “Сообраќајка“ на патот Берово – Струмица

“Сообраќајка“ на патот Берово – Струмица

Во СВР Штип e пријавено дека на регионалниот пат Берово-Струмица, на место викано „Преведена“, патничко моторно возило „ауди“ со струмички регистарски ознаки, управувано од И.Г.(39) од Радово, излетало надвор од коловозот. Во незгодата возачот и тројца сопатници Н.С.(37) од с.Просениково, М.А.(39) од Струмица и В.М.(37) од с.Добрејци, се здобиле со повреди констатирани во Медицинскиот центар Струмица.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полициски нотес

На 29/30.0.7.2021 во периодот од 21.00 до 02.00 часот на подрачјето на СВР Штип полициски …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *