Почетна / Црна хроника / Сообраќајна несреќа кај Лакавица

Сообраќајна несреќа кај Лакавица

На магистралниот пат Штип – Радовиш кај селото Лакавица, автомобил „мерцедес“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од В.Б. (65) од Украина со живеалиште во Радовиш, излетало од патот.Возачот и сопатникот И.Ф. (63) од Русија исто така со живеалиште во Радовиш биле пренесени во клиничката болница во Штип каде им била укажана лекарска помош. Кај В.Б. се констатирани полесни,  додека И.Ф. здобил тешки повреди.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излетување кај новиот мост.

За време на празничниот викенд неодговорен возач , во чудна состојба и под врелината на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *