Почетна / Избор на Уредникот / “Спасовден“ во Карбинци.

“Спасовден“ во Карбинци.

Денеска “Спасовден“, е патронен ден на Општина Карбинци.По тој повод, но и со ставањето на камен темелник на новата филтер станица за вода, во Карбинци беа премиерот Оливер Спасовски, Министерот за земјоделство , Трајан Димковски.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *