Почетна / Избор на Уредникот / Средношколците ќе протестираат на 31-ви август.

Средношколците ќе протестираат на 31-ви август.

Сојузот на средношколците соопшти дека протестот против владината одлука за целосна онлајн настава се презакажува од 28 за на 31 август, поради празникот Голема Богородица.Средношколците се одлучија за протест веднаш по средбата со владините претставници во саботата кога не беше прифатено нивното барање за комбиниран модел на настава.„Имајќи го предвид големиот христијански празник Голема Богородица, Сојузот на средношколци ја информира јавноста дека протестот е одложен за понеделник, 31 август. Бараме разбирање од јавноста со оглед на важноста на празникот“, известуваат од Сојузот во своето соопштение.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *