Почетна / Балкан / Стравична несреќа на патот Куршумлија – Прокупље

Стравична несреќа на патот Куршумлија – Прокупље

На патот Куршумлија-Прокупље, почина и петтиот повреден патник од автобусот кој се судри утрово со камион, по што целосно се запали и изгоре.

На местото на настанот починале и возачот на автобусот и возачот на камионот и уште двајца патници кои биле јагленосани, а предмалку починала и петтата жртва, тешко повредена медицинска сестра од Прокупље. Таа за жал починала на операциона маса во Клиниката.

Се работи за 50-годишната Р.Д. која имала повреди на градниот кош и стомакот.

Инаку, несреќата се случи утрово во 6 часот и 45 минути кога автобусот поминал на спротивна лента и директно се судрил со камионот.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во Словенија зимата пристигна во лето?!!!

Снегот на Балканот оваа година пристигна порано. Во текот на вчерашниот ден, поради спуштање на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *