Почетна / Избор на Уредникот / Судско “загревање“ за тепачите

Судско “загревање“ за тепачите

Во Основниот суд во Штип требаше да  започна проценот на судењето на двајцата штипјани П.А.(23) и С.А.(26), кои според објавеното видео пред неполн месец, претепаа 21-годишна двојка во влез на зграда.Основното јавно обвинителство од Штип ги обвини за делото „Насилство“, а двајцата се во притвор во кумановскиот затвор.Бранителите  издејствуваа пролонгирање на процесот бидејќи   не успеале да остварат контакт со своите клиенти. Двајата беа во изолација во притворот поради коронавирусот и не им беа дозволени никакви контакти.

.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Место едно лажиче, богослужби да има по болниците

И смртта која нашиот Бог Исус Христос ја победи, не е доволна причина Македонската православна …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *