Почетна / Спорт / Тажна вест:Брегалница елиминирана од Беласица во 1/8 финалето на фудбалскиот куп.

Тажна вест:Брегалница елиминирана од Беласица во 1/8 финалето на фудбалскиот куп.

Екипата која по РК“Вардар“ има најголем буџет во Македонија, е елиминирана во фудбалскиот куп на Македонија од последно пласираната екипа во Првата фудбалска лига –Беласица.Брегалница играше како мува без глава, односно колку да поминат минутите, ниту на фудбалерите, ниту на стручниот штаб и беше важен натамошниот пласман.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *