Почетна / Избор на Уредникот / Таксисти одбиваат да возат подалеку од чекор.

Таксисти одбиваат да возат подалеку од чекор.

Се повеќе такси компаниите во Штип, наликуваат на фирми кои работат за да работат, а не и да нудат квалитетна услуга.

Такси возило среде жештина паркирано пред Трговскиот центар, светлосна табла и лого на “Роки“.

Добар ден!

Добар ден, слободно, Повелете, до каде да возам.

Па до Сењак  кај училиштето “Димитар Влахов“.

Ааа не, до таму не возам!!!

Зошто?

Мене ми поодговара да возам кратки релации, два триста метри.

Граѓанинот остана да се пече на сонцето додека да наиде друго такси возило од друга комапнија која вози низ цел град.

Одговорните како и секогаш се беа скриле од  топлината, а ги нема ниту тие што себе си се викаат здружение на такси компании.За жал ги нема ниту инспекциите, ниту тие што делат лиценци, а ниту пак ја има полицијата.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во НУЦК “Ацо Шопов“, детерминирани сите програми

Поради тетовската трагедија и деновите на жалост, во Националната установа “Центар за култура“ се откажани …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *