Почетна / Избор на Уредникот / Тамара во финале .Евровизија во аут

Тамара во финале .Евровизија во аут

Тамара Тодевска не заради фустанот,не поради фризурата, не поради шминката или чевлите, туку поради одличната интерпретација на многудобрата композција “Горда“ (Proud) на авторскиот тим Лазар Цветковски, Дарко Димитров и Роберт Билбилов, а со нив и коавторите на текстот Коста Петров и Сања Поповска, се најде во финалето  на најизвиканата забавно музичка манифестација “Песна за избор на Евровизија“.

За нас “северџаните“ како погрдно не именуваат “јужњаците“, е добро што во тој шоу бизниз оваа година кренавме малку прав.

Годинава  “старицата“ “Евроизија“ е во музички аут.Мозаик од безидејност на авторите,потоа лоши изведувачи, чест на тие како Тамара, и крекачи на сцена.Тоа што е напредок е визуелните ефекти.И покрај тоа што ја сакаме Тамара, најголемите фаворити за триумф се:Шведска, Холандија, Норвешка, ДАнска, да не заборавиме дека Италија со победникот на Сан Ремо има одлична композиција.Бидејќи нема песна која веднаш влегува во уво и се пее, свиркајте до утрешното финале.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *