Почетна / Спорт / Тандем:Ангелов-Георгиев, фудбалски репрезентативци

Тандем:Ангелов-Георгиев, фудбалски репрезентативци

Во македонската репрезентацијата до 16 години ќе продолжат да настапуваат двајца млади штипски фудбалери -Матеј Ангелов и Матеј Георгиев. Сега првиот е член на Работнички, вториот на Брегалница. Двајцата ја завршија Академијата на ФФМ
Ангелов и Георгиев продолжуваат да играат во македонската репрезентација до 16 години. Тие ќе имаат уште два настапа и тоа на неутрален терен- во Србија. Таму ќе имаат две средби со репрезентацијата на Обеднетите арапски држави, на 11 и 13 август .

Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *