Почетна / Балкан / Татко и бебе удрени од кола управувана од Русинка.

Татко и бебе удрени од кола управувана од Русинка.

Едногодишно дете, хрватски државјанин, повредено е на 2. август во Будва, кога автомобил удрил во количка во која се возело детето.

Човек, туркајќи количка со бебе, преминувал улица на пешачки премин недалеку од кружниот тек, кога го удрил автомобил зад чиј волан била руска државјанка.

Русинката со автомобилот ја прегазила количката и преминала преку нозете на шокираниот татко и дури тогаш го запрела возилото.

Полицијата во Будва поднела кривична пријава против Русинката, а бебето се здобило со лесни телесни повреди и било пуштено од болница.

[UZNEMIRUJUĆI SNIMAK]: Pogledajte kako je automobil udario u kolica u kojima je bila bebaIncident se dogodio 2. avgusta kada je automobil naletio na kolica koje je gurao holandski državljanin. Čovjek je prelazio ulicu na pješačkom, nedaleko od kružnog toka kada ga je udario automobil za čijim volanom je bila ruska državljanka. Budvanska policija je podnijela krivičnu protiv Ruskinje, a beba je zadobila samo lakše povrede i puštena je iz bolnice

Gepostet von Primorske novine am Sonntag, 4. August 2019

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Отпатува“ – Милан Лане Гутовиќ, алијас Шојиќ.

По краткотрајно боледување , овој свет го напушти и отпатува со својата “бела лаѓа“ познатиот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *