Почетна / Занимливости / Тет а тет со “Брас брадерс“ во Angels café`

Тет а тет со “Брас брадерс“ во Angels café`

Angels café` денеска ни приредува уште едно тет а тет соочување.Во 21 часот започнува соочувањето со Брас брадерс од Битола.

Овој брас оркестар со припомош на ди џеј, минатата недела за време Опен фиеста направија ретко видена забава и во Штип и во Македонија.

Групата е составен од саксофонист, трубач , тромбонист и ди џеј.Вечерва е вечер за урбенесна забава со Брас Брадерс, во Angels cafe`

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

“Сакаме парк за кучиња“

Иако се избори, и иако политичките субјекти бараат од граѓаните да им испраќаат барања за …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *