Почетна / Црна хроника / Тешко повредено 7 годишно дете

Тешко повредено 7 годишно дете

На регионалниот пат Виница – Берово, на место викано „Кошето“, атар на с.Будинарци, беровско, патничко возило „сеат алтеа“ со беровски регистарски ознаки, управувано од В.Б.Л.(31) од с.Митрашинци, беровско, изгубило контрола и удрило во карпа. Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобило седумгодишно дете – сопатник, а со телесни повреди се здобила В.Б.Л.. Тие биле пренесени во Клинички центар – Систина Скопје. Увид на местото извршила увидна екипа на Одделенеието за внатрешни работи Берово.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Полициски бележник

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР, за периодот  (02/03.02.2021) на ниво на …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *