Почетна / Спорт / Тешко се игра против судиите.

Тешко се игра против судиите.

Брегалница од Неготино каде ја играше средбата со конкурентот Тиквеш се врати со само еден бод место со три.Сите фрлаат дрвја и камења против судиската тројка, бидејќи поништила чист гол на Брегалница, наводно поради офсајд.Конечен резултат Тиквеш Брегалница 1:1.Во другите средби се постигнати овие резултати: „Осогово“ – „Слога 1934“  1:1 „Каменица Саса“ – „Кит Го“  2:3, „Кожуф“ – „Победа“  2:1 „Плачковица“ – „Росоман“  3:. На табелата со по 11 бодови во водство се „Тиквеш“ и „Брегалница“ по нив со по 8 бодови следуваат „Кожуф“ и „Слога 1934“, „Победа“ и „Росоман“ со по 7, а „Кит Го“ 5, „Плачковица“ 4, „Каменица Саса“ и „Осогово“ по 3.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *