Почетна / Балкан / “Тик Ток“ уби десетгодишно дете.

“Тик Ток“ уби десетгодишно дете.

Момче(10) кое вчера беше пронајдено мртво во стан во Раковица, наводно се обесило играјќи го Тик-ток челинџот Блекаут.

Како што неофицијално се дознава, момчето останало само во станот, додека родителите му биле во продавница.

Кога се вратиле, не им ја отварал вратата, па повикале полиција и пожарникари кои преку терасата влегле и детето го нашле обесено за кревет на спрат. На почетокот се верувало дека до смрт дошло случајно за време на игра, а сега се верува дека детето всушност го играло предизвикот Блекаут, на социјалната мрежа Тик-ток – вели извор од истрагата.

Овој предизвик подразбира децата да стават каиш околу вратот, го стегаат и тоа го снимаат со мобилен телефон, додека не паднат во несвест. Во Италија пред неколку дена почина девојче(10), кое го играло токму овој предизвик.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Еди РАма победи на изборите во Албанија

Претседателот на Централната изборна комисија (ЦИК) во Албанија, Илирјан Целибаши денеска ги соопшти резултатите од …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *