Почетна / Спорт / Тотенхем v.s. Ајакс

Тотенхем v.s. Ајакс

Вечерва со натпреварот помеѓу тотенхем и Ајакс, започнуваат полуфиналните пресметки во Лига на шампиони.Во Лондон Тотенхем како изненадување е домаќин на најпријатното изненадување екипата на Ајакс.Утревечер во Барселона играат фаворизираната Барселона против Ливерпул.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бронзен медал за Никола Нацев

Кик боксерот на штипскиот клуб “Гладијатор“, Никола Нацев, и од штотуку завршеното балканско првенство се …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *