Почетна / Спорт / Трета фудбалска лига:“Карбинци“ ја расипа математиката на “Малеш“

Трета фудбалска лига:“Карбинци“ ја расипа математиката на “Малеш“

Фудбалската екипа на Карбинци ги испретура математиките на “Малеш“ од Берово за висок пласман во третата фудбалска лига.Долго време Карбинци водеше со 2:0, за накрајот резултато да биде нерешен, односно 2:2.Еве ги резултатите од средбите во 10-тото коло.
Чешиново – Детонит Јуниор 0:2
Василево – Тиверија 5:2
Работник – Хоризонт Турново 0:3
Раклиш – Овче Поле 3:4
Спартмани – Брегалница сениори 0:3
Малеш – Карбинци 2:2
По 10 одиграни кола на табелата води Брегалница сениори со 25 бода пред Детонит јуниор 23, Малеш 22, Овче Поле 21, Хоризонт Турново 19,

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *