Почетна / Спорт / Три шанси има Емил Павлов за да биде учесник на Олимпијада

Три шанси има Емил Павлов за да биде учесник на Олимпијада

Емил Павлов.моментно се наоѓа на 5 место на светската ранг листа .и  има 3 шанси да стигне до ЛОИ во Токио 2021 година.
Од секоја категорија на ЛОИ во Токио ќе учествуваат по 10 натпреварувачи. Идната година , пред ЛОИ во Токио, ќе се организираат квалификациони турнири кои водат на ЛОИ. .Првиот турнир е Премиер лигата во Рабат, сениорското првенство во Гетеборг, Шведска и квалификациониот турнир кој во 2020 година требаше да се одржи во Париз, идната година веројатно ќе биде закажан во друг град.На ЛОИ во Токио 2021 година ќе учествуваат тројцата најдобри од квалификационите турнири и 4 кои обезбедила олимписка норма на светската ранг листа. Исто така, претставникот на домаќинот ќе има учесник во Токио и 2 каратисти со вајлд карти..

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злато и бронза на “Гладијаторот“ Никола Нацев

Во Србија се одржа меѓународниот турнир Трофеј Белград. Учествуваа репрезентации од екс југословенските простори. Континуитетот …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *