Почетна / Спорт / Турнир “Влатко Петров“

Турнир “Влатко Петров“

Во Чардаклија започна традиционалниот Меморијален фудбалски турнир во знак на сеќавање на херојот, Влатко Петров. Домаќинот Чардаклија загуби од Пивница Калдрма со 4-3. Еко Оил- Скопје 5-3.. Денеска играат Мепсо Штип- клуб кафе и Еко Оил- МАТИВА.

Штипски асови

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Брзинска трка на Пониква

Викендов на патеката кон рекреативниот центар Пониква се возеше втората ридско-брзинска трка од државниот шампионат во …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *